- UniMachines
- ›
- Lathes
- ›
- Multi Spindle Automatic Lathes
- ›
- Multi Spindle Automatic Lathes GDW
- ›
- Multi Spindle Automatic Lathes GDW LZ 250
Multi Spindle Automatic Lathe GDW LZ 250
Multi Spindle Automatic Lathe GDW LZ 250 was manufactured by the machine manufacturer GDW. Machine GDW LZ 250 was built in 2002 year.
General data | |
|---|---|
| Location | Germany |
| Year of manufacture | 2002 |
| Warranty | Without warranty |
| Status | A test can be performed |
| Stock number | 14775 |
Technical parameters | |
|---|---|
| Maximum diameter of the turned bar | 140 mm |
| Machine length | 1450 mm |
| Machine width | 1035 mm |
| Machine height | 1800 mm |
| Machine weight | 0.75 t |
Equipment | |
|---|---|
| no data | |



















































