- UniMachines
- ›
- Lathes
- ›
- Multi Spindle Automatic Lathes
- ›
- Multi Spindle Automatic Lathes ZPS
- ›
- Multi Spindle Automatic Lathes ZPS MORI-SAY 620AC
Multi Spindle Automatic Lathe ZPS MORI-SAY 620AC
Multi Spindle Automatic Lathe ZPS MORI-SAY 620AC was manufactured by the machine manufacturer ZPS. Machine ZPS MORI-SAY 620AC was built in 1982 year.
General data | |
|---|---|
| Location | Czech Republic |
| region | Jihomoravský kraj |
| Year of manufacture | 1982 |
| Warranty | Without warranty |
| Technical condition | Good |
| Payment | At receipt |
| Transport | The seller organizes the transport at a surcharge |
| Status | A test can be performed |
| Stock number | 3645 |
Technical parameters | |
|---|---|
| Maximum length of the turning | 200 mm |
| Maximum diameter of the turned bar | 20 mm |
| Number of spindles | 6 pcs |
| Power of the spindle | 9 kW |
| Minimum rotary speed of the spindle | 6500 1/min |
| Maximum drilling depth | 28 mm |
Equipment | |
|---|---|
| no data | |

















































