- UniMachines
- ›
- Milling Machines
- ›
- Vertical Milling Machines
- ›
- Vertical Milling Machines TOS
- ›
- Vertical Milling Machines TOS FGS 40 NC
Vertical Milling Machine TOS FGS 40 NC
Vertical Milling Machine TOS FGS 40 NC was manufactured by the machine manufacturer TOS. Machine TOS FGS 40 NC was built in 1986 year.
General data | |
|---|---|
| Location | Czech Republic |
| Year of manufacture | 1986 |
| Warranty | Without warranty |
| Technical condition | Good |
| Payment | Before receipt |
| Transport | The seller organizes the transport at a surcharge |
| Stock number | 1800 |
Technical parameters | |
|---|---|
| Power of the spindle drive | 15 kW |
| Total power demand | 15 kW |
| Machine height | 2300 mm |
| Machine length | 2500 mm |
| Machine width | 2400 mm |
| Machine weight | 5 t |
Equipment | |
|---|---|
| no data | |














































